Szokatlan, amit a forint euróval szembeni árfolyamában az utóbbi két hét során megfigyelhettünk, hiszen ma reggelre már sorozatban a tizedik egymást követő alkalommal pattant le az árfolyam arról a 359,3-359,5-ös ellenállási zónáról a forinterősödés irányába, ami nem is számított eredetileg erős zónának. Megnéztük, hogy mi lehet ennek az oka és azt is, hogy milyen árfolyam szintekre kell figyelni a következő hetekben.
A tengerentúli piacok technikailag már gyengébb képet mutattak, amikor a koronavírus félelmek és a stimulus késlekedése miatt újabb eladási hullám kezdődött. Az utóbbi időben gyengén teljesítő technológiai szektor most stabil maradt, míg a ciklikus és value papírok szenvedtek. A statisztikák alapján a szeptember a leggyengébb hónap a piacokon, és a negyedév végéhez közeledve akár újabb esés is kezdődhet, az S&P 500 célba veheti a 200 napos mozgóátlagot is.
Újra érdemes figyelni a 200 napos mozgóátlagot az S&P 500-nál. Ma simán eleshet. És akkor majd sokan úgy gondolják, jöhet a zuhanás.
200 napos mozgóátlag. Misztikus technikai elemzési eszköz, sokak szerint mindenható, amíg emelkedő trendben fölötte áll az árfolyam, addig nincs baj, amint masszívan aláesik az árfolyam, vége mindennek. Az egyik legfontosabb részvényindex, az S&P 500 értéke most vészesen közel került a mozgóátlaghoz, megnéztük, jelent-e ez valamit.
A reggeli bizakodás után a vártnál gyengébb délutáni amerikai makroadatok rontottak a nemzetközi befektetői hangulaton, ez pedig a forint kezdeti lendületét is visszafordították, így végül kéthavi mélypontjához közel tér hétvégi pihenőre az euróval szemben.
Csapkodást láthatunk a piacokon.
Felragyoghat Európa csillaga.
Történelmi pillanatok Washingtonban.
Káros gazdasági hatásokra figyelmeztet a német gyártó.
A diverzitásért felelős hivatalokat verik szét először.
Már történelmi csúcs közelében az árfolyam.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?
Az orosz haderő elérte az ukrán véderő egyik legfontosabb városát.
Napokon belül kamatot vált az első PMÁP-sorozat.